14.01.15

Урок образотворчого мистецтва


Тема уроку: І спів пташиний вабить душу.
Мета уроку: Узагальнити знання  учнів про значення кольору і форми; ознайомити з художньою технікою - монотипією;  створити образ метелика у вивченій техніці ; розвивати пізнавальні інтереси, зв’язне мовлення та мислення учнів.
Обладнання:  комп’ютер, фото із зображенням   метеликів, картини О Пишненко-Злиденна « Пташки й квіти»
Тип уроку: комбінований


Хід уроку
1. Бесіда
    Сьогоднішній урок образотворчого мистецтва мені  хотілося  розпочати з цікавої  пізнавальної гри « Фотографія на  пам’ять»
    Гра «Фотографія  на пам'ять». Прослухайте правила цієї гри.. Потрібно якомога уважніше роздивитися крила метеликів i змалювати словами їхній
« фотопортрет».
  Н а п р и к л а д, капусниця
Цей метелик має  маленькі  жовті крила, які  нагадують цифру вісім, тільки перевернуту. На крилах у нього є маленькі  чорні  крапочки.  
  Розпочинаємо гру?
 1.Це -  лимонниця.
2. Це -  кропив’янка

1.   Це  - павичеве око
2. Робота над картиною О.Пишненко-Злиденна «Пташки й квіти»
-  Що  ви бачите на передньому плані картини?
-         Що бачите ще крім пташок?
-         Які кольори переважають на цій картині?
 3. Повідомлення теми та завдань уроку
3.1. Відомості  про симетрію
-         Яку форму має тулуб метелика?
-         Яку форму мають крильця?
-         Скільки крил має метелик?
-         Звідки починаються крила?
-         Зверніть увагу, крила у метелика однакові за розміром?
-         Чому?
Симетрія — однаковість  лівої  та правої частин певної форми.
3.2. Робота в зошиті
Завдання №1  Домалюй праву частинку яблучка.
Завдання №2  Вивчи скоромовку Метіль, метіль, метелиця,
                                                         Метляючи, метелиця,
                                                         Мете, мете, метелиця,
                                                         Метеликів метелицю.
Завдання №3  Дай відповідь на поставлене запитання
                                                         Що таке симетрія?______________________
4. Практична робота
    Найпростіший cпociб отримати симетричне зображення на аркуші  паперу — використати техніку монотипії, або відтискування.
   Спочатку згинаємо аркуш паперу навпіл, потім розрівнюємо.
  На один бік  зігнутого навпіл аркуша наносимо зображення ближче до лінії  згину; пензликом ставимо дві  різнокольорові  плями. Фарба має бути достатньо рідкою, щоб вона не висохла до того, як ми зігнемо папір  i зробимо відтиск.
   Після нанесення фарби аркуш знову складаємо навпіл — так, щоб отримати відбиток.
  Обережно розгортаємо аркуш. Ми отримали симетричне зображення. У нас вийшов метелик з чотирма крильця ми. Зачекаємо, поки фарба підсохне.
Тулуб, вусики та крильця домальовуємо фломастером.
5. Аналіз та виставка дитячих робіт
6. Підсумок уроку.
-         Про що дізнались?
-         Чого навчились на сьогоднішньому уроці?

-         Де застосуєте свої знання і вміння в житті?

Немає коментарів:

Дописати коментар